RGaming RPG

Romania-Gaming RPG

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Raportare buguri server Sa-Mp

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Mafia
Founder
Founder

Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/11/2015

MesajSubiect: Raportare buguri server Sa-Mp   Dum Noi 08, 2015 3:14 pm

Datorita numarului mare de bug report-uri postate pe user panel, am decis ca ar fi mai simplu daca bug report-urile ar fi postate intr-un topic.

Nu se raspunde la fiecare postare in parte, dar toate postarile sunt citite, iar bugurile care chiar apar datorita serverului si afecteaza gameplay-ul sunt rezolvate.

Cand postati un bug, scrieti exact cum apare bugul. Bugurile ce nu pot fi reproduse in joc nu vor fi rezolvate.

Exemplu de bug report inutil:

Imi dispare masina uneori cand intru la magazin.

Exemplu de bug report util:

Daca mergi la biz-ul 24/7 de langa LSPD si lasi masina parcata afara si intri in magazin, masina o sa dispara dupa 2 minute de fiecare data.

Este FOARTE important sa scrieti fix cum apare bugul. Nu postati video-uri fara a scrie ce bug doriti sa raportati. Nu postati video-uri in care scrieti in chat. Nu postati video-uri lungi fara un motiv bun.

Postarile facute de dragul de a posta vor fi sanctionate cu warn pe forum.

Buguri raportate frecvent:

> Numarul masinii Sunrise apare invers.

E bug de la joc, nu de la server. Nu se poate face nimic.

> FCR-ul apare uneori diferit. Oglinda masinii Buffalo uneori nu apare. Unele masini apar decapotate uneori.

Asa e jocul. Nu se poate face nimic de pe server.

Unele detalii ale masinilor nu sunt sincronizate de SA:MP, adica nu apar la fel pentru toti playerii.

> Imi dispare masina prea repede uneori

Fara a scrie EXACT cum dispar masinile, nu am ce verifica. Daca nu poate fi reprodus bugul in joc, nu am ce verifica.

> Am luat wanted degeaba

Fara a scrie EXACT cum se primeste wanted, nu am ce verifica. Daca nu stii EXACT cum poti face pentru a lua wanted fara a fi vinovat, nu am ce verifica.

> Mi-au disparut banii/masinile/casa

Majoritatea playerilor ce dau /report-uri ca le-au disparut banii, nu mai tin minte pe ce i-au cheltuit.

Posteaza pe forum daca ti-a disparut ceva din cont. Pentru sume mici (<$1.000.000) nu se deschid topicuri.

Daca ti-a fost spart contul, a fost spart pentru ca ai dat parola altcuiva, ai keylogger in PC sau ai o parola simpla. Incercam sa ajutam playerii ce au contul spart, dar nu putem ajuta toti playerii.

> Cad prin mapa in locul X

E bug de la joc, nu de la server. Nu va fi reparat. Ar dura prea mult pentru a repara fiecare glitch din mapa
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://rgaming.hitforum.ro

Raportare buguri server Sa-Mp
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» .^f2F-.Swemmei Recruting in server 1
» Lag playing in Taiwan server from Shanghai
» Proxy Server Taiwan: How To.
» WoW "Development" Server
» Omnos (( Maybe another name depending on server)) Sunbearer

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RGaming RPG  :: Server Sa-Mp: :: rpg.rgaming.ro: :: Discutii generale: :: Raportare buguri Sa-Mp-
Mergi direct la: